باگ آنلاین

به کمک نرم افزار های مالی و حسابداری بودجه ی خود را مدیریت کنید - باگ آنلاین

به کمک نرم افزار های مالی و حسابداری بودجه ی خود را مدیریت کنید

نرم افزار صورت های مالی و حسابی طی چندین سال به وجود آمده اند و مدیران را در بخش مالی شرکت ها و سازمان ها کمک کرده است، بدون داشتن این نرم افزار اداره کردن این سازمان ها امکان پذیر نیست. این نرم افزار ها به خوبی هر چه تمام تر هزینه ها و درآمد ها را مورد بررسی قرار می دهند و  باعث صرفه جویی در وقت می شود. امروزه برای رقابت کردن با سایر سازمان ها استفاده از نرم افزار مالی و حسابی لازم است. در این مقاله نرم افزار وصول مطالبات، نرم افزار حقوق و دستمزد و نرم افزار اتوماسیون اداری مورد بررسی قرار می گیرند.

 

نرم افزار وصول مطالبات

نرم افزار دریافت و پرداخت زمینه ی لازم برای پیگیری اقدامات مربوط به وصول مطالباتی اعم از سر رسیدها ، معوقه های بانک ها، سازمان دهی پرونده های مربوط به مطالبات، ثبت اطلاعات مشتریان بد حساب و پیگیری های حقوقی و … فراهم آورده است به همین علت استفاده و به کار گیری این نرم افزار برای سازمان هایی که بصورت گسترده با مشتری و وصول مطالبات آن ها سر و کار دارند بسیار ضروری است.

 

 قسمت های اصلی نرم افزار وصول مطالبات

قسمت های اصلی نرم افزار وصول مطالبات

 1. ناظر بودن بر تسهیلات
 2. پیگیری برای وصول کردن مطالبات: این قسمت زمینه را برای پیگیری و نظارت تمام مراحل  وصول مطالبات فراهم می کند.
 3. نظارت بر روال حقوقی: نظارت برتمامی اقدامات حقوقی صورت گرفته برای پیگیری وصول مطالبات.

 

امکانات نرم افزار وصول و مطالبات

این نرم افزار از امکانات ویژه ای برخوردار است از جمله:

 • امکان نظارت و پیگیری تمامی تسهیلات نظیر چک
 • امکان مشاهده ی اطلاعات پرونده ها
 • جست و جوی سریع بر اساس مولفه های دلخواه
 • سازمان دهی تمام دعوتنامه ها، تماس ها و اقدامات صورت گرفته برای پیگیری وصول مطالبات
 • سازمان دهی سرمایه
 • سازمان دهی دریافت و پرداخت

 

مزایای نرم افزار وصول مطالبات

 • گردآوری اطلاعات مالی مربوط به هر مشتری
 • مشاهده ی تعهدات مالی انجام شده
 • عدم نادیده گرفته شدن کوچک ترین مطالبات پرداختی مشتری
 • فراهم کردن زمینه برای ثبت ضمانت نامه های هر سفارش

 

نرم افزار حقوق و دستمزد

نام نرم افزار حقوق و دستمزد خود گویای کاربرد آن نیز هست به این صورت که این نرم افزار رسیدگی به حقوق کارکنان را بر عهده دارد که کاری بسیار وقت گیر و پیچیده است. محاسبه حقوق کاری سخت و پر از خطاهای احتمالی توسط انسان است که این نرم افزار به راحتی ان را انجام می دهد در این نرم افزار می توان مزایا و کسورات، نوع استخدام، مقررات مربوط به محاسبه ی دستمزد و حقوق را تعریف کرد که برای هر سازمانی متفاوت است.

 

 برخی از امکانات نرم افزار حقوق و دستمزد

برخی از امکانات نرم افزار حقوق و دستمزد

 • امکان محاسبه پرداخت های صورت گرفته شده در هر لحظه
 • امکان محاسبه بیمه در نرم افزار حسابداری
 • امکان محاسبه اضافه کاری و معوقات حقوق
 • امکان محاسبه تسویه های صورت گرفته کارکنان طبق مقررات سازمان
 • امکان صادر کردن سندهای باز خرید خدمت
 • امکان تهیه گزارش های مربوط به بانک ها و مالیات و بیمه

 

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد

 • امکان اضافه کردن بخش های جدید با توجه به نیاز روز دنیا
 • ایمنی لازم برای حفظ اطلاعات مربوط به حقوق کارکنان توسط نرم افزار حقوق و دستمزد
 • کار کردن و یادگیری آسان این نرم افزار
 • امکان صادر کردن فیش های حقوقی کارکنان را فراهم می آورد
 • بایگانی کردن اطلاعات دستمزد و حقوق کارکنان

 

ایجاد هماهنگی در مدیریت توسط نرم افزار حقوق و دستمزد

گرد آوری اطلاعاتی نظیر ساعت کاری کارکنان، ماموریت، اضافه کاری، تشویقی، مرخصی ها به صورت ساعتی و روزانه، غیبت و … کارکنان یک سازمان توسط انسان بسیار زمان بر و از طرفی بسیار پیچیده و همراه با خطا است اما نرم افزار حقوق و دستمزد این هماهنگی و یکپارچگی را برای مدیران مالی فراهم کرده است و همه ی این امور در زمان کم و با دقت بسیار بالا توسط نرم افزار حقوق و دستمزد انجام می شود.

 

نرم افزار حسابداری

در همه سازمان ها و شرکت ها، حسابداری بخش مهمی محسوب می شود. بخش حسابداری و مدیریت مالی وظیفه مدیریت منابع مالی و برنامه ریزی برای سرمایه گذاری را بر عهده دارد. با پیشرفت تکنولوژی و به میدان آمدن نرم افزار حسابداری کار برای سازمان ها آسان تر گردیده است. نرم افزار حسباداری به حسابدار کمک می کند تا اطلاعات را دقیق تر و کم اشتباه تر به ثبت برساند.

هدف های استفاده از نرم افزار حسابداری

هدف های استفاده از نرم افزار حسابداری

شرکت های برای پیشرفت و نمو در کار خود نیاز دارند که حساب ها و دفاتر خود به صورت منظم و دوره ایی برسی نمایند. به همین منظور  نرم افزار های حسابداری به شما در تجزیه و تحلیل این حساب ها کمک خواهند کرد. این نرم افزار می تواند درآمد های سازمان شما و هزینه هایی که دارید را به طور دقیق محاسبه کند. که این کار اهمیت بسیاری برای تعیین میزان سود مالی شما خواهد داشت.

 

نرم افزار حسابداری ، نرم افزار فروشگاهی ،

نرم افزار حسابداری ، نرم افزار فروشگاهی  : امروزه با گسترده شدن سازمان ها و توسعه حجم مبادلات دیگر روش های سنتی (ثبت کلاسیک و نوشتاری دفاتر) جوابگوی نیاز کنترل منابع مالی شرکت نیست و کامپیوتر نقش موثری در این فرایند دارد به نرم افزار هایی که بر پایه مفاهیم حسابداری جهت تسهیل امور به حسابداران یاری میرسانند نرم افزار حسابداری گویند .

 

این نرم افزار هابسته به نوع نیاز در طبقه بندی هایی قرار میگیرند که به اختصار به آن اشاره میکنیم .

 

نرم افزار فروشگاهی :

این دسته نرم افزار ها  تنها مدیریت صندوق و خرید و فروش و موجودی را کنترل و بهینه میکنند و سرعت عملکرد و آسان بودن در این نرم افزار ها حائز اهمیت است . و اکثرا بر مبانی بارکد کار میکنند .

 

حسابداری شرکتی :

این دسته نرم افزار ها کلیه امور شرکت اعم از انبار خرید و فروش ، خزانه دارای ، حقوق و دستمزد ، حسابداری (علمی) را مدیریت میکنند .

 

حسابداری یکپارچه :

این دسته به عنوان دسته ای از نرم افزار های شرکتی کلیه نیاز های ساز مان را مدیریت میکنند و بخشها  در قالب اسناد حسابداری تجمیع و زارشات خود را به هسته مرکزی ارائه میکنند افلب این نوع نرم افزار حسابداری به صورت تحت شبکه ارائه میشوند . و حسابداری صنعتی را نیز (جهت مدیریت کارخانه و تولید ) شامل میشوند .

 

معمولا این سه نوع نرم افزار حسابداری  در کشور ما بسته به نیاز ساز مان مورد استفاده قرار میگیرد . در ادامه قصد داریم بخش های این نرم افزار ها و کاربرد آن را معرفی نماییم .

 

نرم افزار حسابداری انبار :

جهت مدیریت ورود خروج کالا در انبار ها ، کنترل موجودی  استفاده میشوند

 

نرم افزار  خرید و فروش :

جهت مدیریت ورود و خروج کالا ها به صورت ریالی جهت ارائه به مشتریان ، چاپ خروجیهای تابعه ، تهیه گزارشات مشتریان مورد استفاده قرار میگیرد .

 

نرم افزار حسابداری دریافت پرداخت و چک(خزانه داری) :

جهت کنترل ورود و خروج منابع مالی ، اسناد مالی ، کنترل حسابهای صندوق و بانک ، حصول مانده مشتریان ، تهیه گزارش های تابعه استفاده میشود .

 

نرم افزار حسابداری  تولید و سفارشات :

جهت مدیریت سفارشات خارجی ، تولید بر مبنای فرمول ساخت (bom) ، محاسبه بهای تمام شده کالا های تولیدی مورد استفاده قرار میگیرد .

 

نرم افزار حسابداری مالیاتی :

این بخش  استفاده علمی از دانش حسابداری  شامل کدینگ حسابداری، اسناد مالی ، گزارشات تابعه (سند – تراز – دفاتر قانونی  ) است که جهت یکپارچه سازی رویداد های مالی تمام بخش ها و اراذه به مراجع زیربط مورد استفاده قرار میگیرد .

 

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران  مانند نرم افزار مدیریت تولید به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.